Веб-провайдер буде відповідати в суді
Нещодавно на Івано-Франківщині в місцевому Калуському міськвідділі міліції розпочали розглядання кримінальної справи щодо порушення захисту авторського права. Ця справа стосується 28-річного приватного підприємця, якого не без причини підозрюють у порушенні авторських прав. Як свідчать документи кримінальної справи, приватний підприємець поширював примірники аудіовізуальних творів локальною Інтернет-мережею. Кримінальна справа розглядає порушення, покарання за які визначені законом про захист авторських прав.
Співробітники обласного підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю з’ясували, що цей приватний підприємець надавав платні послуги лише тим користувачам, які мали доступ до певної локальної комп’ютерної мережі. Сплативши за послуги, клієнти локальної мережі одразу ж отримували доступ до вільного скачування з серверу аудіовізуальних творів, що їх цікавили. Як виявили оперативники, сервер локальної Інтернет-мережі знаходився в одному з нежитлових приміщень міста. Вони задокументували кілька фактів порушення авторських та суміжних прав під час незаконного розповсюдження понад 200 аудіовізуальних творів.
Також оперативники Державної служби боротьби з економічною злочинністю встановили, що законними правовласниками на цей контент в Україні є громадська організація «Українська антипіратська асоціація по захисту прав на музичні, аудіовізуальні твори та комп’ютерні програми». Цій громадській організації з захисту авторських прав було завдано шкоди на суму майже 102 тисячі гривень. Про це свідчать матеріали кримінальної справи. Відповідач по справі порушення авторського права погодився відшкодувати суму збитків у повному обсязі. Це вже не перший раз, коли було викрито незакону діяльність локальних Інтернет-провайдерів.
Кінець минулого року відзначився ще двома справами з незаконного розповсюдження аудіовізуальних творів. Про ці випадки свідчать матеріали перевірок УДСБЕЗ в Івано-Франківській області.
Джерело: ankontr.if.ua