В деталях розповідаємо про процедуру реєстрації та відповідаємо на Ваші запитання.
1. Укладаємо договір про виконання робіт з умовою про конфіденційність.
2. Перевіряємо актуальність даних власника знака або патенту.
3. Складаємо договори передачі прав і супроводжуємо процес їх підписання.
1. Реєструємо договори в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (або відомстві іншої країни).
2. Супроводжуємо процедуру внесення змін до реєстру.
3. Відповідаємо на запити експертів, за необхідності.
4. Передаємо Вам виписку про внесення змін після її отримання.
Вартість реєстрації залежить від кількості об'єктів (патентів, зареєстрованих торгових марок, або об'єктів авторського права), права на які передаються.
Наш експерт визначить всі деталі, що впливають на вартість, і надасть Вам детальний прорахунок.
Для передачі прав від Вас будуть потрібні тільки номер свідоцтва, або патенту, і дані сторони, якій передаються права.
Ми підготуємо всі необхідні документи і будемо супроводжувати процес до отримання виписки про внесення змін до реєстру.
Ми маємо досвід супроводу сотень процедур передачі прав в Україні та зможемо ефективно представляти Ваші інтереси в разі отримання запитів від експертизи. Відповіді на можливі запити включені у вартість послуг.
Якщо у вас, або у вашого контрагента вже є договір передачі прав, який ви б хотіли використовувати, ми проведемо його аудит на відповідність вимогам законодавства.
Ми маємо досвід роботи і перевірених партнерів у країнах СНД, ЄС, США, Японії, Канаді, Китаї, Індії, Австралії, Південній Кореї, Швейцарії та країнах Близького Сходу.
Це дозволяє нам ділитися знаннями і досвідом з нашими клієнтами для вибору найбільш оптимальних стратегій переуступки прав з урахуванням нюансів національних законодавств і розподілу бюджетів.
Ми маємо великий досвід у всіх галузях права інтелектуальної власності, в яких має потребу компанія при створенні нових продуктів, послуг та інновацій в бізнесі - патентування, реєстрації торговельних марок, авторських прав, і, звичайно ж, судовому захисту.
Після передачі прав ми зможемо виконувати необхідні роботи:
підтримувати патенти і свідоцтва в силі, відстежувати строки, вносити необхідні зміни.
Взаємини партнерів, пов'язані з передачею прав на торгову марку, запатентовані технічні розробки, комп'ютерні програми, слід оформляти підписанням договору поступки патенту або свідоцтва. Він укладається в наступних випадках:
Договір поступки товарного знаку необхідно укласти в письмовому вигляді, а після – поставити підписи обох сторін. Тільки після цього договір визнається дійсним.
За ст. 16 п. 7 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», можлива повна передача прав інтелектуальної власності. Договір про передачу прав на логотип, знак товару або ТМ повинні скласти власник і покупець, тобто власник об'єкту інтелектуальної власності, а також його потенційний користувач: фізична або юридична особа, яка є резидентом України або іншої країни.
Передача виключних прав може здійснюватися незліченну безліч разів. Наприклад, власник припиняє свою діяльність. У цьому випадку передача прав на торгову марку виконується по відношенню до будь-якої фізособи. Наступним власникам також дозволено передавати право розпорядження торговою маркою. Реєстрація договору поступки товарного знаку закріплена законодавчо:
Щоб договір про поступку товарного знаку не був визнаний недійсним, він повинен містити розділи, що обумовлюють встановлені законодавчі норми. Після реєстрації передачі прав на патент компетентна інстанція отримує 3 примірника договору. Два повертаються сторонам, а один залишається як контрольний варіант договору. Завдяки цьому при передачі прав на патент зведена до мінімуму ймовірність маніпуляцій з вмістом договорів, виданих сторонам.
За ст. 31 Закону України «Про авторське право і суміжні права», передача авторських прав здійснюється однією особою іншій. Також такий процес називається відчуженням. Згідно з угодою про передачу авторських прав на твір, правовласник передає наявні в його власності виключні права в повному обсязі. Наприклад, при укладенні договору про передачу авторських прав на музичний твір набувач отримує майнові права в повному обсязі, а попередній власник позбавляється їх.
Важливий момент при складанні договору на передачу прав інтелектуальної власності – вказівка на поступку авторських прав у повному обсязі. Це означає, що не слід згадувати про якісь обмеження по терміну, території або способам застосування. В іншому випадку такий договір буде визнаний ліцензійним. Якщо договір не буде відповідати всім вимогам законодавства, він буде визнаний недійсним, тому знайдений в інтернеті зразок ліцензійного договору не завжди є підходящим рішенням. Договір на передачу авторських прав, серед іншого, повинен містити:
Особливо гостро сьогодні стоїть проблема застосування фотографій. Фото захищені авторським правом, якщо вони – результат творчої діяльності фотографа, дизайнера рекламного агентства або іншої людини. Договір передачі авторських прав на зображення укладається при отриманні виключних прав на володіння опублікованими або неопублікованими знімками. Це не залежить від їх призначення, будь то реклама, розваги і т.д.
Законом України «Про авторське право і суміжні права» охороняється виключно форма вираження зображення. Але правовий захист не поширюється на всілякі ідеї, процеси і концепції, що відображені на знімку. Компанії використовують зображення як складову торговельної марки.
Наприклад, передача авторських прав на товарний знак передбачає, що фірма, яка набуває зображення для використання в комерційних цілях, стає власником як самого зображення, так і виключних прав на його застосування. Попередній власник втрачає всі права на володіння зображенням.
Виключні майнові права на увазі можливість такого комерційного застосування об'єкта авторського права, в тому числі: передача прав на зображення, книгу або пісню, продаж, видача ліцензії. До складання договору на передачу прав інтелектуальної власності краще поставитися відповідально. Важливо врахувати, що в нашій країні ведення документації здійснюється державною мовою – українською. Щоб спростити собі задачу, скористайтеся послугою передачі прав під ключ, яку надає наша компанія.