1. Отримуємо від вас вихідні дані та формуємо стратегію дій.
2. За необхідності, сприяємо отриманню необхідних охоронних документів (реєстрації торгових марок та/або патентів).
1. Укладаємо договір про виконання робіт з умовою конфіденційності.
2. Готуємо необхідні документи і супроводжуємо процес реєстрації торгової марки або патента в Митному реєстрі.
3. За необхідності, супроводжуємо процеси припинення переміщення контрафактних товарів через митний кордон України та представляємо Ваши інтереси в суді.
Ми маємо великий досвід у всіх галузях права інтелектуальної власності, в яких має потребу компанія при створенні нових продуктів, послуг та інновацій в бізнесі - патентуванні винаходів та корисних моделей, реєстрації торговельних марок, авторських прав, і, звичайно ж, в судовому захисті, в Україні та за кордоном.
Просто зверніться до нас за консультацією, і ми безкоштовно розробимо для Вас стратегію повного захисту Вашого продукту, послуги або бізнесу.
Боротьба за місце під сонцем і прагнення до отримання стабільного прибутку змушують бізнесменів до рішучих дій. Конкуренти ніколи не сплять, і часом здатні завдати чимало неприємностей. Головна небезпека полягає в тому, що вони можуть бути як внутрішніми (знаходитися всередині країни), так і зовнішніми (з-за кордону).
Вірним вартовим, що здатний відстояти законні права, є держава. Саме за допомогою законодавчої бази вдасться забезпечити ефективний захист бізнесу та припинити недобросовісну конкуренцію. Рішення просте, але достатньо дієве: необхідно зареєструвати свою торгову марку або авторське право в Митному реєстрі.
Цілі оформлення
Єдиний митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності, який постійно доповнюється й оновлюється, виступає в ролі своєрідної бази. В нього вноситься основна інформація про товари, товарні знаки, продукцію, об'єкти авторського права і т.п.
Реєстрація в митному реєстрі дозволить надійно захистити Ваші права при перетині контрафактною продукцією державного кордону (ввозі-вивозі). Наприклад, ви створили унікальний винахід і запатентували його. А конкурент «підглянув» у Вас ідею, та вирішив ввезти в країну більш дешеву підробку. Коли він подасть документи для митного оформлення, співробітниками митної та фіскальної служби буде перевірений реєстр об'єктів інтелектуальної власності (ОІВ).
Якщо Вами була своєчасно, за всіма правилами проведена реєстрація патенту в митному реєстрі, то конкурента чекає неприємний «сюрприз». При виявленні порушення у ввозі контрафакту йому буде відмовлено, оскільки всі права на нього належать Вам.
Поняття та характерні особливості реєстру
Митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності – це величезний перелік товарних знаків й інших об'єктів. Він являє собою електронну таблицю, куди правовласники можуть внести свою торгову марку або патент. При цьому вказують:
Інформація, що потрапила в реєстр, автоматично передається всім митним органам і службам країни. Таким чином переміщення контрафактних товарів, що порушують Ваші права, через державний кордон, буде своєчасно призупинено.
При виявленні порушень митне оформлення об'єкта призупиняється (терміном до 10 робочих днів, а для швидкопсувних товарів – терміном до 3 робочих днів без пролонгації). Товар розміщується на митному складі, а тим часом правовласнику, що виконував реєстрацію торгової марки в митному реєстрі, відсилають повідомлення (факс, електронний лист) про факт фіксації порушення з боку інших суб'єктів. Власник ОІВ може опротестувати факт порушення, або почати відстоювати свої законні права, склавши позов і почавши судовий розгляд.
Хто може подавати документи?
Пакет документації, необхідної для внесення інформації в реєстр інтелектуальної власності, можуть подавати наступні групи осіб:
Що можна реєструвати?
Внесення в єдиний митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності відбувається цілий рік, як за національною, так і за міжнародною процедурою. Іншими словами, в ньому присутні як вітчизняні, так і зарубіжні торгові марки, бренди і т.п.
У цей список можуть бути внесені:
Реєстрація винаходу в митному реєстрі рекомендована не тільки іменитим вченим і інженерам, але й початківцям винахідникам.
Порядок реєстрації
Щоб назва Вашого бренда, патент або об'єкт авторського права були внесені в митний реєстр товарних знаків і патентів, необхідно підготувати та подати пакет документів. Він включає в себе:
В окремих випадках буде потрібно надати додаткові документи – наприклад, відомості про контрафактний товар, поширення якого на території України порушує Ваші права, і т.п.
Приблизні терміни оформлення
Після того, як відповідний пакет документів буде зібраний і поданий безпосередньо власником ОІВ або його уповноваженою особою, починається процедура розгляду заяв. За чинним законодавством України, терміни її проведення обмежені 30 робочими днями з дати подачі паперів.
ОІВ, що розглядається, може бути внесений в реєстр терміном на 6 або 12 місяців. Це залежить від того, який термін зазначить правовласник при подачі документів. Однак ці часові рамки не остаточні, оскільки в законодавстві передбачена можливість пролонгації терміну. Число подібних продовжень не обмежено.
Існуючі винятки та поправки
Обмеження щодо ввозу-вивозу не поширюються на такі об'єкти:
Хто може допомогти з оформленням?
Якщо Вам необхідна реєстрація в митному реєстрі, Ви можете самостійно зібрати необхідний пакет документів і подати його в митний орган у встановлені терміни. Або зробити простіше, заощадивши сили та час. Зверніться в патентне агентство «Результат», зв'язавшись з нами за контактними номерами телефонів, електронною поштою або месенджером.