Отримуємо вихідні дані - номери охоронних документів (за наявності), список вимог і побажань до змісту договору.
Формуємо задачу і укладаємо договір про виконання робіт з умовою про конфіденційність.
1. Складаємо драфт ліцензійного договору.
2. Перевіряємо умови на відповідність вимогам законодавства.
3. Погоджуємо остаточну редакцію з клієнтом.
4. Супроводжуємо процес підписання, за необхідності.
Вартість складання договору залежить від обсягу та складності умов, які Ви бажаєте включити в договір, а також від того, чи потрібна реєстрація ліцензійного договору в реєстрі.
Наш експерт визначить всі деталі, що впливають на вартість, і надасть Вам детальний прорахунок.
Якщо у вас, або у вашого контрагента вже є договір передачі прав, який ви б хотіли використовувати, ми проведемо його аудит на відповідність вимогам законодавства.
У нас Ви зможете отримати консультацію щодо оподаткування роялті та інших видів ліцензійних відрахувань, а також про те, як організувати цей процес оптимальним чином.
Правовласник має право опублікувати відомості про видані ліцензії у відповідному реєстрі, після чого інформація про видану ліцензію стане загальнодоступною.
Ми можемо допомогти Вам як в складанні самого договору, так і в його реєстрації в офіційних реєстрах України та інших країн.
Ми маємо тривалий досвід взаємодії з держ.реєстратором і зможемо ефективно представляти Ваші інтереси в процесі реєстраційних дій.
Ми маємо великий досвід у всіх галузях права інтелектуальної власності, в яких має потребу компанія при створенні нових продуктів, послуг та інновацій в бізнесі - патентування, реєстрації торговельних марок, авторських прав, і, звичайно ж, судовому захисту.
Ми є постійними партнерами для сотень підприємців і компаній, допомагаючи вирішувати їм різні завдання в сфері інтелектуальної власності, і будемо раді стати надійними помічниками для вас.
Сьогодні успішне функціонування і випередження конкурентів компанії можуть здійснювати лише за допомогою нововведень і винаходів. Розробники можуть застосовувати їх самостійно, а також давати дозвіл на використання іншим особам. Згідно з Цивільним кодексом України, ліцензійний договір передбачає передачу однією особою іншій офіційній можливості експлуатації об'єкта інтелектуальної власності на певних умовах
Складання ліцензійного договору в Україні – обов'язкова міра, яка супроводжує процес співпраці між автором об'єкту інтелектуальної власності і передбачуваним користувачем. Підписання договору має велике значення для обох сторін, адже в документі вказуються найбільш суттєві моменти співпраці та юридичні аспекти застосування ліцензії громадянином, якому вона дається. Ліцензійні договори класифікуються таким чином:
Ліцензійний договір - це поступка авторських прав на обмежений термін, в установленому обсязі, в позначеній місцевості.
Дозвіл на застосування торгової марки і товарного знака
Договір на використання торгової марки повинен стати невід'ємною частиною співпраці, власника інтелектуальної власності та людини, зацікавленої в її застосуванні. Подібні ділові відносини регулюються ст. 495 Цивільного кодексу нашої країни, а також П. 7 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг». Сказано, що власник ТМ має право дати можливість користування нею іншим особам повністю або щодо окремих товарів або послуг.
Бувають випадки, коли ліцензійний договір на використання торгової марки складений з власником компанії, яка ризикує збанкрутувати. Якщо ТМ належить не самому підприємству, а окремій фізособі, наприклад, його засновнику, бізнес можна перезапустити. Якщо ж ТМ – актив компанії-банкрута, її можна втратити. Настільки важливі моменти важливо уточнити в процесі підготовки договору на використання товарного знаку та ТМ.
Офіційна передача невиключних прав на інтелектуальну власність
Передача невиключних прав є найбільш зручною для власника, оскільки неексклюзивним дозволом ліцензіар зберігає право на використання об'єкту за собою й обмежує право використання ліцензії іншими людьми.
Наприклад, передача невиключних прав на програмне забезпечення ліцензіаром можлива необмежену кількість разів. З тими особами, які порушують виключне право власника, може боротися він сам. Особа, яка отримала право на використання ПЗ, такої можливості не має, оскільки, за договором, не наділена виключними правами. Важливо врахувати, що, якщо в договорі не згаданий різновид ліцензії, вона автоматично переходить у розряд невиключних.
Ліцензійний договір на використання патенту
Використання патенту можливе лише в тому випадку, якщо правильно розроблений ліцензійний договір на використання патенту. У документі, що свідчить про передачу прав на патент, слід вказати:
Іноді декілька громадян приймають рішення запатентувати унікальну інтелектуальну власність спільно. У такому випадку всі заходи, спрямовані на передачу прав, регулюються домовленістю між співвласниками. Власники, які мають рівні права на загальний патент, можуть застосовувати його по-своєму, але не мають права передавати будь-які дозволи на використання третій особі без попереднього узгодження один з одним. Державна реєстрація ліцензійного договору не обов'язкова, але може бути здійснена на вимогу ліцензіара або ліцензіата у встановленому законом порядку.
Нюанси договору франчайзингу
Договір франшизи – документ, який регулює відносини між суб'єктами господарювання, при якому власник передає зацікавленій особі право на певний вид бізнесу за обговорену суму. Укладаючи договір франчайзингу, необхідно детально зупинитися на наступних деталях:
Існують певні нюанси, про які варто знати при укладанні договору про франшизу:
Щоб правильно скласти договір франчайзингу, можна подивитися зразок в Інтернеті. При цьому не виключено, що ви допустите помилку. Є і більш ефективний спосіб – скористатися послугами професійної розробки договору, які надає наше патентне агентство «Результат».