Чи може Україна потрапити до десятки лідерів країн з розвитку IT-ринку?
Експерти вважають, що в найближчому майбутньому Україна може увійти до ряду провідних країн з розвитку IT-галузі та інтернет-ринку. Але, щоб досягти даного результату, треба вирішити велику кількість проблем, частина з яких пов’язана з невідповідним рівнем охорони авторських прав. Також, українські IT-фахівці повинні враховувати досвід таких провідних держав як Швеція, Фінляндія і Сінгапур. Про це повідомляє компанія «Take Advantage Venture» (TA Venture). До речі, ця компанія управляє венчурним фондом і займається інвестиціями в інноваційні інтернет-проекти в США, Європі, але здебільшого в Україні, Росії та країнах СНД.
Вікторія Тігіпко, співзасновник та керуючий директор венчурного фонду «TA Venture» зробила свій коментар щодо результатів рейтингу «The Networked Readiness Index 2010-2011», що був днями оприлюднений Світовим економічним форумом (World Economic Forum).
В «TA Venture» повідомили, що згідно з результатом цього рейтингу, що показує ступінь розвитку і готовність впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (IKT), Україна займає лише 90 місце, але країна все одно має великі передумови для стрімкого розвитку у цій галузі. Вікторія Тігіпко наголошує, що, опираючись на досвід провідних країн, можна сказати, що для успішного розвитку IKT важливим є створення сприятливих умов формування і розвитку в країні інноваційної екосистеми. Ця екосистема складається з прозорих ринкових відносин, зрозумілих правил ведення бізнесу, вільного обміну інформацією в інтернеті і налагодженої регуляторної системи з дієвою охороною авторських прав. Все це, як вважає Вікторія Тігіпко, повинно сприяти розвитку інновацій в нашій країні.
Як вже зазначалося, Україна займає 90 місце у світі за рівнем розвитку IT -технологій в 2010-1011 роках. Цей рейтинг було складено Світовим економічним форумом (СЕФ). У звіті, представленому на сайті СЕФ, повідомили, що Україна опустилась на вісім пунктів у порівнянні з минулим роком. Для країни невирішеними залишаються проблеми охорони авторських прав та комп’ютерного піратства.
До речі, лідерами з розвитку інформаційних технологій в світі продовжують залишатись Швеція, Сінгапур і третє місце посідає Фінляндія. Четверте і п’яте місце залишається за Швейцарією і США, які зберегли свої позиції порівняно з попереднім рейтингом. У десятку лідерів також увійшли Тайвань, Канада, Данія, Корея і Норвегія.
Джерело: korrespondent.net