Газета Верховної Ради «Голос України» зазнала змін
Нещодавно стало відомо, що 5 квітня Верховна Рада прийняла постанову «Про газету Верховної Ради України «ГолосУкраїни», згідно з якою було затверджено нову редакцію статуту держпідприємства «Редакція газети «Голос України».
Слід нагадати, що раніше газета «Голос України» була колективним підприємством. Нова постанова Верховної Ради встановлює, що управління справами апарату Верховної Ради представляє інтереси засновника газети «Голос України» в плані фінансового та матеріально-технічного забезпечення видання газети, крім того укладає договір з редакцією про підготовку, видання газети та її розповсюдження.
Юристи Інституту медіа-права дали свій коментар щодо постанови, в якому відобразилась неоднозначність оцінки документа. З одного боку, представники інституту приємно здивовані тим фактом, що їх запити та судові позиви все таки спонукали верховну Раду України унормувати відносини стосовно видання «Голосу України». Але з іншого боку, з поданих документів не є зрозумілим, чи існує назване у постанові держпідприємство «Редакція газети «Голос України», або закриється колективне підприємство «Редакція газети «Голос України» (приватна фірма, яка займається виданням газети зараз) і, взагалі, чи є згода колективного підприємства на цю реорганізацію.
Залишається незрозумілим також питання про реєстрацію торговельної марки «Голос».
Невизначеним для юристів залишається подальша доля майнового комплексу за адресою вул. Нестерова, 4, де і знаходиться колективне підприємство. Незрозуміло, на яких умовах це колективне підприємство використовує приміщення, чи знаходиться воно у приватній власності підприємства. Залишається питанням, чи держава знову забере приміщення у державну власність або орендуватиме це приміщення у колективного підприємства.
Питання про належність знаку для товарів та послуг «Голос» також не визначене. Справа в тому, що колективне підприємство «Редакція газети «Голос України» вже раніше провело реєстрацію торговельної марки «Голос» (номер реєстрації 53698). При цьому зараз виникає конфлікт між власником тм «Голос», ім’я якого було зазначено при реєстрації торговельної марки, і новим видавцем «Голосу України».
Інститут медіа-права взагалі здивований тим, як швидко було ухвалено новий статут, адже відповідна постанова була зареєстрована лише 5 днів тому. Це свідчить про те, що вона не пройшла обговорення в профільному комітеті парламенту.
Джерело: zic.com.ua