Послуги » Патентування пристроїв, способів, речовин » Патент на винахід в Україні: реєстрація та видача

Патент на винахід в Україні: реєстрація та видача

Патент на винахід в Україні, отримання патенту в Україні, Россії, СНД, та країнах світу

Що таке патент на винахід?

Патент на винахід – охоронний документ, що засвідчує авторство, дату патентування винаходу і право власності на винахід.

Право власності на винахід діє від дати подання заявки. Всі права на винахід отримує той, хто першим його запатентував.

Як зареєструвати та отримати патент на винахід в Україні?

Патенти на винаходи в Україні реєструються та видаються державним інститутом промислової власності (Укрпатентом). Заявка на видачу патенту на винахід може подаватися Заявником особисто, або через патентного повіреного. Оформлення, подача заявки та реєстрація патентів на винаходи іноземних осіб (нерезидентів України) здійснюється тільки через українських патентних повірених.

Строк дії патенту на винахід в Україні складає 20 років. Протягом цього терміну патентовласник має право монопольного використання запатентованого винаходу, може передавати і продавати права за патентом, а також забороняти використання запатентованого винаходу.

Права винахідника та права роботодавця.

• Якщо винахід було створено самостійно, право на реєстрацію та отримання патенту на винахід, а також будь-яких інших охоронних документів належить автору (винахіднику).

• Якщо винахід створювався за контрактом або на замовлення роботодавця, в той час, як винахідник перебував у трудових відносинах з роботодавцем, або з використанням виробничих секретів та обладнання роботодавця, за законом пріоритетні права на патентування винаходу належать роботодавцю. Цей пункт діє тільки до закінчення чотирьох місяців від дати письмового повідомлення роботодавця про створення винаходу з описом суті винаходу, що підлягає патентуванню.

. • Якщо роботодавець не подасть заявку на реєстрацію патенту на винахід в чотиримісячний строк після створення винаходу або не прийме рішення віднести дані відомості до комерційної таємниці, винахідник має право подати заявку від свого імені і зареєструвати патент на себе.

• Власником патентних прав може бути правонаступник роботодавця або винахідника.

• Заявка на видачу патенту може подаватися представником у справах інтелектуальної власності за дорученням майбутнього патентовласника.

Права та можливості власника патенту

Такий потужний спосіб захисту прав, як отримання патенту на винахід допомагає уникнути конкурентної боротьби на ринку, надаючи власнику унікальну перевагу перед конкурентами – монопольне право використовувати продукт і забороняти третім особам його використання.

Патент на винахід можна продати, а також частково передати права на його використання з метою отримання прибутку.

Якщо ви оформили, подали заявку, і вам зареєстрували патент на винахід, можна не доводити новизну виробу у разі пред'явлення претензій, оскільки вже є документ, що її засвідчує.

Патент на винахід засвідчує сучасність, новизну та легітимність виробу. Оскільки отримати патент на винахід можна тільки на унікальний об'єкт, цей документ є вагомим аргументом на користь продукту в конкурентній боротьбі.

У разі порушення прав за патентом на винахід необхідно звертатися в антимонопольний комітет України, або до Господарського суду, в залежності від обставин справи. Якщо претензії власника патенту на винахід знайдуть обґрунтованими, порушнику буде заборонено використання запатентованого в Україні об'єкту. Також він може бути зобов'язаний відшкодувати збитки, оштрафований та притягнутий до кримінальної відповідальності.

Що робити, якщо вас звинуватили в порушенні прав за патентом?

Негайно звернутися до фахівця, і з'ясувати, чи обґрунтовані претензії.

Вартість патентування винаходу

Вартість реєстрації патенту на винахід залежить від складності винаходу, наявності або відсутності необхідних креслень і діаграм, інформації про наявні аналоги винаходу і кількості країн, в яких необхідно отримати правовий захист.

Ми можемо з гордістю сказати, що наші клієнти завжди залишаються задоволеними якістю наших послуг та оптимальністю цін.

Ви можете вже зараз точно дізнатися вартість реєстрації патенту на винахід, надіславши нам швидкий запит.

Вимоги до винаходів в Україні

Винахід може бути запатентований, якщо він:

 • Новий – надає рішення, раніше невідоме у відповідній області
 • Має винахідницький рівень – не є очевидним для фахівця в даній області. Якщо ж корисний ефект досягається очевидним для фахівця чином, нові пристрої і матеріали можуть охоронятися в якості корисних моделей.
 • Може бути застосований у промисловості – тобто може реалізуватися на практиці.

Перш ніж оформити заявку на патентування нового рішення, варто визначити, чи підлягає воно патентуванню.

В якості винаходів в Україні можуть бути запатентовані:

 • Процес або спосіб
 • Продукт: речовина, виріб, пристрій, штами мікроорганізмів, клітинні культури тощо.
 • Будь-яке нове застосування існуючих продуктів і способів.

Не є винаходами:

 • ідеї, що стосуються зовнішнього вигляду виробів, в тому числі спрямовані на задоволення естетичних та ергономічних потреб (такі об'єкти охороняються в якості промислових зразків);
 • бази даних (охороняються авторським правом);
 • методи проведення ігор;
 • методи виконання розумових операцій;
 • ідеї, які не можуть бути втілені в життя, а також ті, що суперечать нормам гуманності та моралі.

Просто й однозначно визначити, чи підлягає ваш об'єкт патентній охороні можна не завжди , тому у разі будь-яких сумнівів, будь ласка, звертайтесь до наших фахівців.

Телефон безкоштовної консультації: (068)177-92-00.

Як отримати патент на винахід в Україні?

Для оформлення патенту на винахід потрібні відомості:

ПІБ та місце проживання заявника (або реквізити та юридична адреса організації – заявника);
ПІБ та місце проживання автора винаходу;
Відомості, що описують суть винаходу, а також, якщо це необхідно, креслення, епюри, схеми та діаграми.

Щоб почати патентування вашого винаходу, зателефонуйте нам за тел. (044) 362-67-02, (061) 270-47-96, (068) 177-92-00, або просто скористайтесь формою замовлення.

Ми відповімо на всі ваші питання, направимо на вашу адресу заповнений договір з умовою конфіденційності і почнемо підготовку документів до реєстрації патенту на винахід.

Чому нас обирають?

 Більш ніж 15 років досвіду реєстрації та захисту інтелектуальної власності в Україні та за кордоном.
 Поетапна оплата послуг.
 Кращі ціни.
 Будь-які способи оплати.
 Відсутність прихованих платежів.
 Фінансовий звіт. Ми надаємо нашим  клієнтам всі документи про сплату державних мит.
 Ми подаємо заявки на реєстрацію винаходів в Укрпатент онлайн - за 1 годину незалежно від місця розташування наших клієнтів.
 Агентство очолює патентний повірений України з багаторічним досвідом роботи. Це є гарантом того, що ваша заявка на патентування винаходу буде подана з дотриманням всіх тонкощів процедури і з максимальною вірогідністю отримає правову охорону.
 Доставка кореспонденції здійснюється кур'єрською поштою особисто в руки.
 Вартість робіт за договором не змінюється і не збільшується, навіть якщо для виконання зобов'язань потрібно більше  витрат праці та часу, ніж передбачалося спочатку.
 Наявність валютних рахунків (рублі, франки, євро) максимально спрощує нам оплату міжнародних реєстрацій.
 Наші фахівці можуть бути відряджені в будь-яку точку України.
 Всі роботи ведуться за договором з умовою конфіденційності.
 Всі консультації в процесі реєстрації надаються безкоштовно.
 Ми надаємо консультації навіть у вихідні.

 

Порядок видачі патенту на винахід в Україні

1. Перед початком патентування винаходу наші фахівці визначать і усунуть можливі перешкоди в отриманні патенту на винахід, шляхом проведення патентно-інформаційного пошуку. Пошук дозволяє отримати відомості про аналоги винаходу і скорегувати роботи з патентування в потрібну сторону. Це дозволяє уникнути зайвих затрат часу та знизити вартість патентування винаходу.

Складена з урахуванням результатів патентного пошуку заявка є найбільш оптимальною з точки зору скорішого отримання патенту на винахід та успішного проходження експертизи. Патентний пошук також дозволяє побачити досягнення в області, яка вас цікавить.

2. Наше агентство готує усі необхідні матеріали і складає заявку на видачу патенту на винахід в Україні, після чого комплект документів подається в Український інститут промислової власності (УКРПАТЕНТ).

Заявка на видачу патенту – комплект документів, що включає в себе:
опис винаходу;
формулу винаходу;
заяву на видачу патенту на винахід встановленого зразка;
реферат;

креслення (якщо на них є посилання в описі).

3. Під час патентування подані матеріали проходять два етапи експертизи – формальний та кваліфікаційний. Під час першого етапу перевіряється правильність оформлення заявки на видачу патенту, під час другого – відповідність винаходу умовам патентоспроможності (новизна, винахідницький рівень, можливість застосування).
4. Після успішного проходження етапів експертизи Укрпатентом виноситься рішення про видачу патенту і ви отримуєте патент на винахід. Приблизний термін отримання патенту – 1.5-2 роки.

Завжди поруч

Після реєстрації та отримання патенту на винахід (в Україні та інших країнах), протягом усього терміну дії патенту, ми безкоштовно консультуємо наших клієнтів щодо всіх питань, пов'язаних з правовою охороною їх винаходів. Ви зможете звернутися до нас в будь-який час. Ми підкажемо що робити, якщо хтось порушить ваші права, як надійно захистити свої інтереси під час передачі та частковому делегуванні прав на використання винаходу, і будемо вірними і надійними помічниками у всіх питаннях, що стосуються охорони вашої інтелектуальної власності.

Незалежно від того, де ви знаходитесь

Ми успішно працюємо з усіма регіонами України та зарубіжними партнерами, і можемо забезпечити вам отримання патенту на винахід як в Україні, так і в будь-якій іншій країні світу незалежно від вашого поточного розташування.

При бажанні, всю процедуру реєстрації можна провести не виходячи з дому або офісу. Усі необхідні документи ми доставимо Вам кур'єром, а для вирішення робочих питань використовується телефон, електронна пошта, та відеозв’язок через інтернет.


Зверніться до нас зараз, і ми проконсультуємо вас абсолютно безкоштовно. Ми підберемо найбільш оптимальний варіант захисту вашого творіння і допоможемо вам надійно його запатентувати, а згодом можемо надати вам допомогу в пошуку інвесторів.

Телефонуйте: (068) 177-92-00, (044) 362-67-02, (061) 270-47-96.

З території іншої країни: +38(068) 177-92-00.

Або пишіть на info@PatentResult.com.ua

 

Поставити питання

*Iм'я:
*E-mail:
*Питання:
*-Необхідно заповнити
 

 

 

Торгові марки і Патенти в Україні, ЄС та СНД
Resaltare | info@PatentResult.com.ua Гаряча лiнiя: (044) 362-67-02 (068) 177-92-00
(061) 270-47-96 (098) 915-04-15
(095) 865-94-37
9:00 - 18:00
Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію фахівця
(068) 177-92-00