Послуги » Патентування пристроїв, способів, речовин » Патент на корисну модель в Україні

Патент на корисну модель в Україні

Патент на корисну модель в Україні, патентування корисних моделей в Україні та країнах світа

Що таке патент на корисну модель?

Патент на корисну модель – це дуже сильний засіб захисту інтелектуальної власності, оскільки він надає такий же обсяг прав, як і патент на винахід, в той час як отримати його набагато простіше, ніж патент на винахід.

Патентування об'єкту в якості корисної моделі необхідно, як правило:
- для отримання швидкої правової охорони (термін патентування корисної моделі – 6 міс.);
- для мінімізації витрат (вартість патентування корисної моделі в 2-3 рази менша, ніж винаходу);
- для патентування очевидних технічних рішень.

Патент на корисну модель засвідчує особу автора патенту, пріоритетну дату подачі заявки і право власності на корисну модель.
Патент видається Українським інститутом промислової власності (Укрпатентом). Заявка на видачу патенту на корисну модель подається і складається Заявником – громадянином України через патентного повіреного або особисто. Особи, які не є громадянами України, подають заявки тільки через патентних повірених України.

Термін дії патенту на корисну модель - 10 років.

Права власника патенту

Патент на корисну модель в Україні наділяє власника тими ж правами, що і патент на винахід:

- право на монопольне використання запатентованого об'єкту;
- можливість передавати права за патентом на корисну модель, в тому числі з метою отримання комерційної вигоди;
- право забороняти використання запатентованих об'єктів.

Специфіка патенту на корисну модель

Об'єкт може бути запатентований як корисна модель, якщо він відповідає критеріям патентоспроможності:

- новизна;

- промислова застосовність (тобто можливість реалізації на практиці)

Слід врахувати, що патентування та реєстрація корисної моделі проводиться за спрощеною процедурою, тому при розгляді заявки не проводиться перевірка на відповідність цим критеріям. Укрпатент встановлює дату подачі заявки, визначає приналежність об'єкта, що заявляється, до корисних моделей, перевіряє правильність оформлення і дотримання процедури подачі заявки, після чого видає патент.

Корисні моделі та винаходи

Оскаржити патент на корисну модель так само важко, як і патент на винахід, але процедура отримання патенту сильно спрощена. Порушник прав за патентом на корисну модель може притягуватися до адміністративної, цивільно-правової і навіть кримінальної відповідальності.
Заявник має можливість перетворити заявку на видачу патенту на винахід на заявку про видачу деклараційного патенту на корисну модель і навпаки в будь-який час до одержання рішення про видачу патенту (деклараційного патенту) або рішення про відмову в його видачі.

Вартість отримання патенту на корисну модель

Вартість патентування та реєстрації корисної моделі залежить від її складності, наявності або відсутності необхідних креслень і діаграм, кількості країн, в яких необхідно отримати правову охорону і наявних аналогів винаходу.

Ми можемо з гордістю сказати, що наші клієнти завжди залишаються задоволеними якістю наших послуг та оптимальністю цін.

Ви можете вже зараз точно дізнатися вартість реєстрації патенту на корисну модель, надіславши нам швидкий запит.

Як отримати патент на корисну модель?

Щоб почати патентування, просто зателефонуйте нам, або скористайтесь формою замовлення. Ми відправимо вам заповнений договір з умовою повної конфіденційності і почнемо підготовку документів.

Відомості, необхідні для складання заявки на патентування корисної моделі:

ПІБ і місце проживання автора корисної моделі;
ПІБ і місце проживання заявника (або реквізити та юридична адреса організації – заявника);
Відомості, у яких описується суть корисної моделі, підкріплені, якщо це необхідно, кресленнями, епюрами, схемами і діаграмами.

Процедура патентування корисної моделі

1. Перед початком патентування та реєстрації корисної моделі наші фахівці визначають і усувають можливі перешкоди в патентуванні корисної моделі, провівши патентно-інформаційний пошук.

Отримані результати містять в собі відомості про аналоги корисної моделі та дозволяють скорегувати роботи з патентування в потрібну сторону, що дозволяє уникнути втрат часу, непотрібних фінансових витрат. Складена з урахуванням результатів патентного пошуку заявка є найбільш оптимальною з точки зору швидкого отримання патенту та успішного проходження експертизи. Патентний пошук також дозволяє побачити досягнення в галузі що вас цікавить.

2. Наше агентство готує всі необхідні матеріали і складає заявку на видачу патенту, після чого заявка подається в Український інститут промислової власності (УКРПАТЕНТ).

Заявка на видачу патенту – комплект документів, що включає в себе:
• заяву про видачу патенту;
• реферат;
• документ про сплату збору за подачу заявки.
• креслення (якщо на них є посилання в описі);
• формулу корисної моделі;
• опис корисної моделі.

3. В Укрпатенті заявка проходить формальну експертизу, під час якої перевіряється правильність складання заявки, дотримання правил процедури патентування та наявність сплати усіх зборів.

4. Після успішної експертизи Укрпатентом виноситься рішення про видачу патенту, і ви отримуєте патент на корисну модель. Термін отримання патенту – 6 місяців.

Завжди поруч

Після реєстрації та отримання патенту на корисну модель (в Україні та інших країнах), протягом усього терміну дії патенту, ми безкоштовно консультуємо наших клієнтів відносно усіх питань, пов'язаних с правовою охороною їх винаходів. Ви зможете звернутися до нас в будь-який час.

Ми підкажемо що робити, якщо хтось порушить ваші права, як надійно захистити інтереси при передачі та частковому делегуванні прав на використання винаходу і будемо вірними та надійними помічниками в усіх питаннях, що стосуються охорони вашої інтелектуальної власності.

Незалежно від того, де ви знаходитесь

Ми успішно працюємо з усіма регіонами України та зарубіжними партнерами, і можемо забезпечити вам подачу заявки на отримання патенту на корисну модель як в Україні, так і в тих країнах світу, в яких є такий вид правової охорони як корисна модель, незалежно від вашого поточного місця розташування.

При бажанні, всю процедуру реєстрації можна провести не виходячи з офісу. Усі необхідні документи ми доставимо Вам кур'єром, а для вирішення робочих питань використовується телефон, електронна пошта, та відеозв’язок через інтернет.

Зверніться до нас зараз, і ми проконсультуємо вас абсолютно безкоштовно. Ми підберемо найбільш оптимальний варіант захисту вашого творіння і допоможемо вам його надійно запатентувати, а згодом можемо надати вам допомогу в пошуку інвесторів.


Телефонуйте нам: (068) 177-92-00, (044) 362-67-02, (061 )270-47-96.

З території іншої країни: +(38) 068-177-92-00.

Пишіть нам: info@PatentResult.com.ua

 

Поставити питання

*Iм'я:
*E-mail:
*Питання:
*-Необхідно заповнити
 

 

 

Торгові марки і Патенти в Україні, ЄС та СНД
Resaltare | info@PatentResult.com.ua Гаряча лiнiя: (044) 362-67-02 (068) 177-92-00
(061) 270-47-96 (098) 915-04-15
(095) 865-94-37
9:00 - 18:00
Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію фахівця
(068) 177-92-00