"Результат" - агентство патентного повіреного України. Більш ніж 15 років охорони інтелектуальної власності:

Реєстрація торгових марок

Патентування корисних моделей

Патентування винаходів

Реєстрація авторських прав

Зарубіжні нанотехнологи розробили комп’ютер у вигляді одягу - 30.12.2011

Зарубіжні нанотехнологи розробили комп’ютер у вигляді одягу

Метою розробити абсолютно нового покоління комп’ютерів у вигляді одягу задалася група нанотехнологів з Італії, США та Франції. Вони винайшли спосіб перетворення звичайної бавовняної тканини в транзистори та електричні кола. На це витрачається стільки ж часу, скільки на фарбування натурального полотна. При успішному освоєнні ця технологія в недалекому майбутньому дозволить налагодити серійне виробництво футболок-комп’ютерів. Про це повідомляє науково-технологічний інтернет-блог "ЕкстрімТек", який спеціалізується на новинах в області комп’ютерних програм та наукових відкриттів. Ймовірно, невдовзі розробка отримає патент на промисловий зразок.

Відповідно до публікації, вченим вдалося розробити діючі моделі органічного транзистора та низьковольтного органічного електрохімічного транзистора. Для цього на поверхню бавовняної нитки були нанесені наночастки золота та інших провідних електрику елементів. З такої нитки виткали полотно, яке виявилося менш еластичним в порівнянні зі стандартною сорочкою, але, разом с тим, еластичніше відомих зразків провідників. Бавовняна тканина складається з багатьох сотень, переплетених один з одним, ниток. Винахід нанотехнологів дозволяє перетворити шматок полотна в комп’ютерну матрицю. Для початку широкого виробництва нанофутболок розробникам треба отримати патент на промисловий зразок.

Видання не уточнює, чи безпечно буде носити такий пристрій на тілі. Інше питання, яке треба вирішити, полягає у тому, як проводити підзарядку комп’ютеризованого одягу, який невдозі отримає патент на промисловий зразок.

 Додамо, що найстаріша комп’ютерна компанія IBM оприлюднила «П’ятірку інновацій через п’ять років». Тобто список найбільш очікуваних інновацій, які можуть з’явитися в наступні п’ять років. Аналітики IBM відзначають стрімкий ріст «зелених» енергозберігаючих технологій. Цілком можливо, що масово будуть з’являтися енергогенератори, які будуть кріпитися на велосипеди, а можливо і на одяг.

 

Джерело: dt.ua

 

Додати коментар

*Iм'я:
*E-mail:
*Питання:
*-Необхідно заповнити
 

 

 

Торгові марки і Патенти в Україні, ЄС та СНД
Resaltare | info@PatentResult.com.ua Гаряча лiнiя: (044) 362-67-02 (068) 177-92-00
(061) 270-47-96 (098) 915-04-15
(095) 865-94-37
9:00 - 18:00
Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію фахівця
(068) 177-92-00