"Результат" - агентство патентного повіреного України. Більш ніж 15 років охорони інтелектуальної власності:

Реєстрація торгових марок

Патентування корисних моделей

Патентування винаходів

Реєстрація авторських прав

Запатентовані нанотехнології захищатимуть банкноти - 07.11.2014

Запатентовані нанотехнології захищатимуть банкноти

Російські вчені запропонували новий спосіб захисту грошових купюр, банківських карт та державних документів від можливості їх підробки за допомогою нанесення наномалюнків. Суть запатентованої технології полягає в миттєвому вирощуванні в папері або пластику шару нанокристалів металу. Створили та отримали патент на технологію вчені-розробники з Фізичного Інституту Російської академії наук ім. П. Н. Лєбєдєва.

Даний процес нанесення наномалюнка має назву "нанокристалізація в лазерній плазмі". На папір чи пластик наноситься спеціальний розчин. Надпотужний лазер "пропалює" в папері найдрібніші пори. Лазерний промінь досягає дуже високої температури, але імпульс спалаху триває не більше 0,01 секунди. Матеріал, на який наноситься малюнок просто не встигає загорітися, але при цьому метали з розчину розплавляються і утворюють кристали на стінках цієї пори.

Для того щоб створити малюнок буде потрібно не менше тисячі таких пор. Отриманий малюнок буде світиться, причому різними кольорами під різними кутами огляду. Крім цього малюнок може містити будь-яку зашифровану інформацію, або наприклад найдрібніший цифровий код.

Весь процес створення малюнка механізований та дуже швидкий. Для нанесення буде потрібно не більше 3-х секунд. Розробники зазначають, що для того, щоб підробити подібний наномалюнок, потрібно провести вельми професійну та інтенсивну роботу з високовартісним обладнанням. А це фальшивомонетникам буде досить не вигідно.

Спеціалісти стверджують, що захищати від підробки потрібно також і ярлики на одязі, і етикетки алкогольних напоїв, так як на підробці відомих брендів одягу та елітного алкоголю підпільні організації заробляють великі прибутки.

 

Джерело: http://netnewz.ru

 

Додати коментар

*Iм'я:
*E-mail:
*Питання:
*-Необхідно заповнити
 

 

 

Торгові марки і Патенти в Україні, ЄС та СНД
Resaltare | info@PatentResult.com.ua Гаряча лiнiя: (044) 362-67-02 (068) 177-92-00
(061) 270-47-96 (098) 915-04-15
(095) 865-94-37
9:00 - 18:00
Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію фахівця
(068) 177-92-00